Zvažujete nákup nového pracovního oblečení? Co takhle bavlněné? Pro některé pracovní obory je tento přírodní materiál velmi vhodný, zejména pro svou pohodlnost. Nejčastěji se jedná o pracoviště s vyššími teplotami prostředí, potravinářský průmysl a pracovní prostředí, kde je potřeba dodržovat přísnou hygienu. Ani údržba není nikterak zvlášť náročná, z bavlny se vyrábí kalhoty, bundy, mikiny, svetry i další pracovní oděvy a doplňky.
Co je dobré vědět o bavlně?
Bavlna je materiálem z přírody, kdy je tvořena spředenými vlákny ze semen rostliny bavlníku. Historie bavlny se píše již velmi dlouho, jejímu pěstování se věnovali už starověké národy. V moderní éře je bavlna opět na vzestupu, už proto, že je to ekologicky získávaný materiál a vyrábí se z něj asi 30 procent celkového objemu textilních produktů. Bavlna je důležitá i z toho pohledu, že zajišťuje obživu velkému množství lidí po celém světě, nejvíce se pak pěstuje v Číně a ve Spojených státech amerických.
Bavlna při práci
Pracovní oblečení z bavlny je dnes velmi in, hlavně pro příjemné nošení a snadnost péče o ně. Bavlnu můžete klidně prát a žehlit, oceníte ji jako výborný letní materiál, kdy se tělo více potí. Je totiž velice vzdušná, ale měli byste si dát pozor, aby vám moc nenamokla, pak se může stát těžkou a dokonce nepříjemnou.
Bavlněné pracovní oblečení skýtá jeden další velmi podstatný plus, a sice je vhodné také na pracoviště, kde se manipuluje s kyselinami a dalšími nebezpečnými látkami. Bavlna výborně izoluje, zároveň ale dokáže odvádět pot, takže se hodí na výrobu pracovních oděvů na každou roční dobu.
Pokud si pak chcete zpříjemnit práci co nejvíce, neváhejte zvolit bavlněné spodní prádlo, u nějž je zaručeno, že nebude svědit a podporovat alergické reakce, skvěle se přizpůsobí i těm nejintimnějším tělesným partiím.
A co nevýhody?
I přírodní bavlna má určité nevýhody. Takové blednutí barev je ale něčím, co vám jako pracovníkovi asi nebude tolik vadit. Poněkud méně příjemné může být roztřepení nebo vymačkávání v namáhaných partiích.