Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
    Menu Zavřít
    Zpátky na všechny

    Jak vyprat pracovní kšiltovku?

    Jak vyprat pracovní kšiltovku?

    Pracovní pokrývky hlavy mají v mnoha oborech velký význam a někteří pracovníci bez nich neudělají ani krok. Zimní čepice krásně zahřejí, pracovní kšiltovky zase oceníte v teplejší části roku, kdy potřebujete chránit proti slunci, dokážou velice dobře ochránit proti úžehu a úpalu. Pracovní čepice mají ovšem ještě jeden neopomenutelný význam, a sice tvoří podstatnou izolační vrstvu a chrání naši hlavu proti zranění. Pokud chcete, aby vám kšiltovka dlouho vydržela a vypadali jste v ní k světu, měli byste ji nejenom správně nosit, ale také se o ni dobře starat. Jak kšiltovku správně vyprat?

    Prát či neprát v pračce

    Pokud chcete kšiltovku vyprat v pračce, měli byste si nejprve zjistit, zda je to vůbec doporučené. U kvalitních pracovních kšiltovek byste měli najít štítek s potřebnými informacemi, kde je udána teplota praní a to, zda je praní vůbec možné. Obecně totiž platí, že výrobci častější praní příliš nedoporučují. U horší kvality materiálu může dojít k pouštění barvy, což bude velkou nepříjemností, pokud perete kšiltovku s dalším prádlem. Rovněž může dojít k poškození kšiltu a při opakovaném praní ztrácí materiál svou celkovou pevnost a tím pádem i odolnost.

    Praní v ruce

    Ruční praní je určitě vhodnější, při tom nemusí být nikterak namáhavé a náročné. Stačí napustit do umyvadla nebo do větší nádoby vlažnou či teplou vodu a vložit do ní prací prostředek. Po ponoření použijte na nejvíce znečištěná místa jemnější houbičku nebo hadřík, pro méně viditelné nečistoty stačí pouhé máchání a lehké mačkání. Jakmile bude pracovní kšiltovka vypraná, vodu vypusťte a důkladně ji vypláchněte v chladné čisté vodě do té doby, než se z ní dostane všechen mycí prostředek.

    Jak sušit?

    Sušení pracovní kšiltovky by mělo probíhat tak, že ji nejprve vysušíme třeba ručníkem nebo suchou houbou, zabráníte tak pomačkání a tvarovým ztrátám. Poté můžete vnitřek čepice vystlat, aby si stále držela svůj tvar a necháte pomalu schnout při pokojové teplotě nebo na suchém venkovním vzduchu. Schnutí na radiátoru se určitě nedoporučuje. V letním horku si můžete vlhkou kšiltovku dát přímo na hlavu a nechat ji schnout přirozeně. Nejen, že to bude velmi příjemně chladivé, ale zároveň zajistíte to nejlepší možné tvarování přímo na míru vaší hlavě.

    Komentáře
    Vložte svůj komentář Zavřít
    ★★★★★
    ★★★★★
    ★★★★★
    ★★★★★
    ★★★★★
    ★★★★★
    ★★★★★
    ★★★★★