Antivibrační rukavice jsou velice důležitým pracovním doplňkem v mnoha oborech. Ochrání proti přetěžování kloubů i dalších částí rukou a těla a zamezí tomu, abyste v důsledku dlouhodobých prací způsobujících vibrace byli zdravotně poškozeni. Typickým příkladem budiž třeba onemocnění vazoneuróza, nebo nejrůznější potíže s karpálními tunely. Není pochyb o tom, že právě antivibrační rukavice by měly být provedeny opravdu kvalitně a tak, aby plnily svou funkci podle daných norem, aby chránily nejen vaše ruce, ale zároveň tlumily nárazy přenášející se do celého těla.
Uplatnění v různých pracovních oborech i doma
Kde všude si najdou antivibrační pracovní rukavice své uplatnění? Vás i vaše zaměstnance dokážou ochránit ve strojírenských oborech, ve stavebnictví, potravinářském průmyslu, v lesnictví i třeba v automobilovém odvětví. Každý, kdo chce pracovat s vibračními a vibrujícími stroji a zařízeními, měl by používat antivibrační rukavice, samozřejmě v kombinaci s vhodným pracovním oblečením a dalšími ochrannými prvky. A to platí nejen pro profesionály, ale také pro lidi pracující v domácnosti, na zahradě a ve své vlastní dílně. Zřejmě nejčastěji využívají tento typ ochranných pracovních pomůcek stavební dělníci, kteří si tak chrání klouby, vazy a svaly při ovládání pracovních strojů pneumatických a motorových.
Co způsobuje vibrace?
Pokud si kladete otázku, které stroje a zařízení způsobují nejvíce vibrací, tedy je nutné, abyste je používali pouze s antivibračními pracovními rukavicemi, jedná se zejména o sbíječky, raznice, hydraulická kladiva, křovinořezy, motorové pily, nýtovačky, různé typy obráběcích strojů, pěchovačky, štěpkovací stroje a další.
Co hrozí?
Kromě toho, že při nedodržení pracovní bezpečnosti a nedodání správného vybavení hrozí zaměstnavateli jako takovému sankce, pracovníci, kteří pracují ve vibrujícím prostředí mohou mít závažné problémy s karpálními tunely, může se dostavit nepříjemná vazoneuróza, často také dochází k poškození kloubů, což vyvolává brzké revma. Prakticky to znamená v lepším případě třes rukou, horšími následky jsou pak třeba ztráta citlivosti doteku, a nejhorším scénářem se stává naprostá ztráta schopnosti cokoliv udržet v ruce.