Kvalitní pracovní obuv na zimu by měla umět zahřát, zároveň ale musí splňovat vysoké nároky na odolnost a ochránit nohu proti případným zraněním. Pokud si nezvolíte zimní pracovní obuv, která bude pohodlná, může ovšem působit na noze různé nepříjemnosti. Také zimní boty by měly být vyrobeny tak, aby umožnily noze pohyblivost a aby do jisté míry větraly, zkrátka, aby byla noha celkově v komfortním lůžku.
Dle povolání
Než si koupíte nové zimní pracovní boty, myslete na to, jaký typ práce vykonáváte a klidně si nechte v prodejně poradit. Velký rozdíl může být mezi botami pro zedníka a obuví pro pracovníky, kteří nevykonávají tolik fyzické práce, přes to se pohybují v chladném prostředí. Zimní obuv pak není určena zdaleka jen na zimu. Například osoby pracující v mrazírenských zařízeních a chlazených skladech ji nosí celoročně.
Materiály zimní pracovní obuvi
A pak zde máme obligátní téma materiálů. Zimní pracovní obuv musí být samozřejmě vyrobena z materiálů odolných proti poškození, při tom by ale měly jednak hřát a také zajistit odolnost proti pronikání vlhkosti, zejména pokud se pohybujete ve sněhu.
Podstatné je pak provedení zateplení uvnitř boty. Zde se nejčastěji používá syntetická kožešinka, která se osvědčila u mnoha profesí. Její schopnost hřát nohu i ve vysokých mrazech je jednoznačně prokázána, a to se ani nemusíte příliš pohybovat. Na druhou stranu, pokud se v práci hodně hýbete, není často kožešina nutná, bude stačit méně husté zateplení.
Vhodná podrážka
Co se týká podrážky zimní pracovní obuvi, tak ta by měla být sama o sobě odolná proti chladu, tedy by měla disponovat výbornými izolačními vlastnostmi. To ale není zdaleka všechno. Rovněž by měla být protiskluzová. V nízkých teplotách totiž hrozí uklouznutí na sněhu a ledu, a to jak venku, tak v interiérovém pracovním prostředí, které není vytápěné.